צור קשר

14 + 10 =

מאמרים מקצועיים

שימור ושיקום מבנים – במה מדובר?

שימור מבנים | שיקום מבנים – הפעולה של שיקום ושימור מבנים נועדה לחדש מבנים בעלי חשיבות ובכך לשמר אותם, בין אם מדובר במבנים היסטוריים ובין אם מדובר במבנים בעלי ערך תרבותי או אדריכלי.

במהלך שימור ושיקום המבנים נוקטים במספר פעולות שמטרתן להבטיח את המשך קיומו

קראו עוד

רצפת אפוקסי – פתרון חזק, אסתטי ועמיד

ייעודה של רצפת אפוקסי הוא לאטום, לחזק, לשמר ולהבריק ריצוף. יתרונה הגדול של רצפת האפוקסי הוא כי היא מסוגלת לתת מענה מצוין במקומות בהם ריצוף סטנדרטי איננו מועיל או אפקטיבי ויש רצון לריצוף יפה למראה ומעוצב.

קראו עוד

איטום בשיטת ההזרקות

עבודות איטום בשיטת ה"הזרקות", הן פעולות אשר מונהגות בדרך כלל במבנים מבטון, בהם מתקיימות דליפות ונזילות של מים מתוך החלל הפנימי של המבנה. תופעת נזילות המים המתרחשת דרך חתך פני קיר ו/או רצפת הבטון, נגרמת כתוצאה מהתהוות סדקי התכווצות ובאזורים בהם נותרו כיסי חצץ, מוקדי סגריגאציה וקצוות של חוטים שזורים. כמובן שתופעות אלו יכולות לקבל את ביטויין גם בקווי הפסקות יציקה ובמקומות נוספים שנוצרו עם חלוף הזמן וכתוצאה

קראו עוד

ניקוי חול – שיטה יעילה לניקוי על בסיס התזת חול

ניקוי חול הוא תהליך שנועד לנקות מתכות, להסיר חלודה ולהסיר צבע באמצעות טכניקה של התזת חול בלחץ גבוה. ישנם כמה אלמנטים חשובים הקובעים את איכותו ויעילותו של ניקוי חול – קשיחות החומר השוחק, גודלם של החלקיקים השוחקים, זווית ההתזה, מהירות התזת גרגרי החול, סוגי הגרגירים המותזים ועוד.

קראו עוד

ניקוי חול | התזת חול

ניקוי בהתזת חול ו/או בזלת ו/או אמצעי שחיקה אחרים, משמש בד"כ כטיפול הכנה מקדים במסגרת הפעולות להכנת השטח המטופל והעומד לבוא בטיפול המשכי של שיפוץ וחידוש. עיקר העבודות בשיטת ניקוי החול, מתבצעת כאשר מדובר בשטחים מתכתיים שעברו תהליך שיתוך והחלדה ומתוך כך גם צברו מעליהם שכבות מפרידות. פעולת ניקוי החול נחשבת לאחת משיטות העבודה הטובות והיעילות ביותר להכנת פני שטח מתכתיים, לפני תהליך צביעה,

קראו עוד

עבודות בגובה

פרק זה יעסוק באופן כללי ביותר בתחום העבודות בגובה, אך יכיל בתוכו גם מידע תמציתי על מסלול העבודה שמתייחס לתחזוקה החיצונית בגבהים באמצעות סנפלינג (גלישה על חבלים).

זהירות ונהלים בעבודות בגובה
חשוב לציין, כי כבר לפני כ-100 שנים בערך, קיבל נושא העבודה בגובה התייחסות משמעותית, עקב נפילות, פציעות ותאונותת שחלקן נסתיימו במוות. במהלך השנים, נחקקו חוקים, נכתבו תקנות ונקבעו נהלים מסודרים לשם אכיפת הנושא וקיומו. תכנים אלו קרמו עור וגידים על-מנת לצמצם עד כמה שאפשר ולמנוע את הנפילה מגובה בעת הפעילות המתבצעת.

קראו עוד
דילוג לתוכן